Cindy Allen-Stewart je iz prve ruke doznala o mogućim negativnim učincima nekorištenja kreme za sunčanje sa zaštitnim faktorom kada je otišla na plažu i zadobila opasne opekline.
Prema pisanju britanske publikacije “The Sun”, unatoč nanošenju kreme za sunčanje, njezina je osjetljiva koža i dalje patila od opeklina, što je rezultiralo crvenilom i upaljenim leđima.
Sindi je tražila lijek i svekrva joj je dala nekonvencionalan prijedlog. Savjet je bio nanijeti pjenu za brijanje na opekline i ostaviti da odstoji trideset minuta. Njena svekrva je zatim dodala:
Sindi je na svom profilu objasnila da pjena za brijanje ima jedinstvenu sposobnost izvlačenja topline iz kože, što rezultira osjećajem hlađenja. Sasvim je normalno da koža svrbi prilikom nanošenja pjene jer je to namjeravani učinak na upaljenu kožu. Osim toga, osjećaj hladnoće na opečenom području zapravo je pozitivan pokazatelj. Mentol u pjeni za brijanje hladi i smanjuje temperaturu kože.
Unatoč svom početnom skepticizmu, Sindi je primijetila vidljivo poboljšanje i preporučila ponavljanje postupka ako opekline potraju sljedeći dan.
Bitno je naglasiti da ovaj trik pjene za brijanje ne treba promatrati kao zamjenu za zaštitu od sunca. Krema za sunčanje i dalje je apsolutna potreba kada se odvažite na sunce. Sindi je otkrila da je metoda pjene za brijanje učinkovita u liječenju opeklina od sunca, ali je priznala da je krema za sunčanje još uvijek bolja opcija. Prije nego što je isprobala trik s pjenom, oslanjala se na gel aloe, ali je na kraju otkrila da je pjena bila uspješnija.
Sindiin osobni susret potaknuo ju je da upozori pojedince o opasnostima dugotrajnog izlaganja suncu, naglašavajući potencijalne rizike koje ono predstavlja za nečije zdravlje, poput razvoja raka kože.