Najlakši način za uklanjanje ružnih mrlja od kamenca s WC školjke.

S vremenom se shvatilo da se slojevi prljavštine i kamenca nakupljaju u WC školjci, što ih čini prilično zahtjevnim za čišćenje.

Kvaliteta vode je glavni čimbenik jer sadrži visoke razine magnezija i kalcija. Ti se minerali nakupljaju na stijenkama WC-a, a redovito ispiranje samo zgušnjava te nakupine. Osim tvrde vode, te naslage mogu doprinijeti razvoju mokraćnih kamenaca, koji nastaju od minerala koji se nalaze u ljudskom urinu.

Naravno, kako biste smanjili mogućnost nakupljanja kamenca, najbolje je redovito i temeljito čistiti WC školjku. Nakon što se te naslage počnu nakupljati, njihova će debljina postupno rasti, što će rezultirati većim poteškoćama u rukovanju značajnim slojem takvih nakupina.

Unatoč dostupnosti mnogih proizvoda za čišćenje, njihova učinkovitost u praktičnim situacijama nije dosljedna. Ovo postavlja pitanje o najboljem načinu za učinkovito čišćenje odvoda WC školjke. Nekomplicirano, ekonomično i učinkovito rješenje može se pronaći na internetu.

Tvorac YouTube kanala LifehackClub predstavio je svoju tehniku ​​čišćenja unutrašnjosti WC školjke i otkrio alate koje je koristio za taj posao.

Tehnike za uklanjanje naslaga kamenca u WC školjci.

U početku je ključno ispustiti vodu iz WC školjke.

Stavite gumene rukavice i bocom iscijedite otprilike litru i pol vode iz WC školjke. Kada to završite, možete skinuti rukavice i temeljito oprati ruke.

Trebat će vam zagrijana voda i limunska kiselina.

Započnite dodavanjem dva pakiranja limunske kiseline, pri čemu svako pakiranje sadrži 25 grama, u lonac napunjen vodom. Stavite lonac na štednjak i zakuhajte vodu. Nakon što proključa, ostavite vodu da se ohladi dok ne postigne toplu temperaturu od 60 stupnjeva.

Preporučljivo je izbjegavati ulijevanje tople vode u WC školjku jer to može dovesti do pucanja porculana.

Ulijte otopinu u WC školjku i ostavite da tamo odstoji nekoliko sati.

Nakon toga otopinu limunske kiseline potrebno je uliti u WC školjku (otvor u koji se ispušta voda nakon ispiranja) i ostaviti da odstoji. Može ostati 2-3 sata ili čak 10-12 sati, ovisno o stupnju onečišćenja i intenzitetu nakupljanja minerala u porculanu.

Koristite spužvu i malo praška za čišćenje da izribate odvod.

Pažljivo navučemo rukavice, uzmemo spužvicu i temeljito očistimo cijelu šalicu praškom za čišćenje kupaonice. Vidi se primjetna količina kamenja koje se otkačilo.

Nakon što je sve gotovo, bacite vodu u WC.

U kupaonici ne bi trebalo biti raznih vrsta naslaga.