Dok neki domaćice vjeruju da je sve u ovom prostoru besprijekorno, stvarnost je da on služi kao leglo bakterija i ostataka od prošlih čišćenja.
Redovito čišćenje perilice rublja je neophodno jer se u bubnju nakuplja prljavština i mogu se razmnožavati bakterije. Ovo nakupljanje prljavštine može negativno utjecati na kvalitetu pranja, što je svakako nepoželjno. Zbog toga vaše rublje nakon pranja često nema svježi miris ili se na tkanini mogu pojaviti bijele mrlje.
Stoga je neophodno redovito čistiti perilicu jer skuplja prljavštinu i ostatke rublja koje ste u njoj oprali.
Započnite proces čišćenja uklanjanjem ladice u koju se stavlja prašak za pranje. Svaki stroj ima mehanizam koji olakšava vađenje ove komponente. Nakon što ga izvadite, temeljito ga operite iz svih kutova, jer se prašina, ostaci deterdženta i omekšivača nakupljaju na ovom području, što kasnije dovodi do mrlja.
Zatim očistite donji filter stroja, koji se nalazi u donjem dijelu, gdje ćete pronaći mala vratašca koja se mogu otvoriti.
Zatim alkoholom dezinficirajte unutarnju stranu vrata.
Nakon toga namjestite praznu perilicu na 90 stupnjeva. Dodajte sodu bikarbonu zajedno s limunovim sokom ili octom u ladicu.
Iznenadit ćete se ishodom.