NE KUPUJTE SADA KOLA, TELEVIZORE I FRIŽIDERE: Pravite zalihe, čuvajte keš! Bezos upozorio na katastrofu koja sledi!

Usred neizbježnih ekonomskih previranja u Sjedinjenim Državama, Jeff Bezos, druga najbogatija osoba na svijetu, izdao je upozoravajuću izjavu za javnost, naglašavajući potrebu da i pojedinci i tvrtke daju prioritet očuvanju svoje financijske dobrobiti gomilanjem novčanih rezervi. Pokazujući oštro razumijevanje pokazatelja koji prethode recesiji koja se približava, Bezos ističe važnost spremnosti na potencijalno razorne ishode, ukazujući na opsežna otpuštanja u više sektora kao dokaz i ponavljajući svoje uvjerenje da je slom tržišta neizbježan.
U svjetlu mogućnosti gospodarskog pada, Bezos je sugerirao da bi američka kućanstva trebala razmisliti o odgađanju kupnje predmeta kao što su televizori, hladnjaci i automobili.

U svojim smjernicama vlasnicima malih tvrtki, Bezos je naglasio važnost davanja prioriteta akumulaciji novčanih rezervi u odnosu na ulaganje u novu opremu. Veliki je naglasak stavio na potrebu minimiziranja rizika i održavanja optimističnog načina razmišljanja, uz spremnost na suočavanje sa svim potencijalnim izazovima.

Andy Jesse, koji je prošlog ljeta preuzeo ulogu izvršnog direktora u Amazonu, slijedi korake svog prethodnika, Bezosa, izražavajući sličnu zabrinutost u vezi s potencijalnim ekonomskim padom. Kako bi proaktivno upravljao potencijalno izazovnom financijskom klimom, Amazon poduzima mjere za smanjenje troškova, provedbu smanjenja potrošnje i provedbu zamrzavanja zapošljavanja za određene pozicije. To je u skladu s opreznim osjećajima koje su tijekom godine izražavali poznati investitori, rukovoditelji, znanstvenici i analitičari, koji su naglašavali napore Federalnih rezervi u borbi protiv eskalacije inflacije. Kako navodi Mondo, inflacija je dosegnula najvišu razinu u posljednja četiri desetljeća, porasla je na 9,1 posto u lipnju i ostala na 7,7 posto u listopadu.

Kako bi se borila protiv utjecaja inflacije, središnja banka Sjedinjenih Država brzo donosi strategije za usporavanje tempa ekonomske ekspanzije, uključujući primjenu viših kamatnih stopa. Vjerojatno je da bi te stope mogle premašiti 5%, što je prvi slučaj od 2007. Posljedično, američki potrošači i poduzeća mogli bi naići na prepreke koje proizlaze iz rastućih cijena, povišenih troškova posuđivanja i pada gospodarstva.