U sudoper u KUHINJI sipam običan omekšivač: Hvala vodoinstalateru na savjetu!

Onaj poznati osjećaj javlja se po povratku s jednotjednog godišnjeg odmora, iako ste se pobrinuli da nema kvarljivih stvari u hladnjaku i iznijeli smeće prije odlaska, cijelim se stanom osjeća neugodan miris.

Miris vjerojatno potječe iz odvoda. Za borbu protiv ovog problema moja majka ima fantastičan lijek koji je naučila od vodoinstalatera, a mi ga se vjerno pridržavamo prije izlaska iz kuće. Redovitim korištenjem vode protok u odvodu sprječava razvoj procesa neugodnih mirisa, što rezultira okruženjem bez neugodnih mirisa.

U slučajevima kada voda stagnira dulje vrijeme, ostaci zaostali u odvodu stvaraju plodno tlo za bakterije, što dovodi do truljenja i emisije neugodnih mirisa. Za rješavanje ovog problema, vodoinstalater je preporučio isplativo i učinkovito rješenje. Jednostavno ulijte malu količinu omekšivača u svaki sudoper prije odlaska kako biste spriječili te neželjene učinke.

Formirajući delikatan sloj, učinkovito sprječava širenje mirisa, osiguravajući da nećete naići na neželjena iznenađenja po povratku. Štoviše, umjesto neugodnog mirisa, ugodno će vas dočekati ugodna aroma :-).

Otkrijte pametnu metodu moje šogorice za postizanje besprijekorno čistih tepiha.

Svaku sobu u mom stanu krase tepisi, a unatoč tome što nisu na podu, zahtijevaju poprilično održavanje. Dodatno, pokušala sam se poslužiti i bakinim receptima, ali nažalost nisu dali željeni rezultat. Međutim, otkrio sam da se jednostavan sastav koji se sastoji od soli i omekšivača pokazao najučinkovitijim za moje potrebe.

Godinama sam eksperimentirala s ovom metodom zajedno sa svojom šogoricom. Zahtijeva minimalan trud, a daje izvanredne rezultate – besprijekoran tepih, jarke boje i ugodan miris koji prožima cijeli stan. Ova jednostavna rutina održavanja zahtijeva samo 10 minuta vašeg vremena i preporučuje se samo jednom svaka 3 mjeseca.

Da bismo nastavili, potrebno nam je:

  • Voda
  • Proizvod koji se obično koristi u pranju rublja za pružanje meke i glatke teksture tkaninama.
  • Sol
  • Krpa od mikrofiber materijala.

pristup:

Kao dio svoje redovne rutine, počinjem usisavanjem tepiha. Zatim pripremam smjesu koja se sastoji od manje od litre vode, dvije žlice soli i jedne žlice omekšivača. Koristeći krpu od mikrovlakana, lagano je navlažim otopinom i nježno prebrišem cijeli tepih, tretirajući ga kao da perem pod. Ova jednostavna metoda omogućuje mi učinkovito čišćenje kuhinjskih i dnevnih tepiha u samo 10 minuta, bez potrebe za zasebnim ribanjem.

Kakav je bio ishod?

Živopisna boja tepiha uistinu je oživljena, a istovremeno ispušta ugodan miris. Ono što je još bolje je da će ovaj divan miris prožeti cijeli vaš stan. Osobno pratim ovu rutinu čišćenja tepiha svaka 3 mjeseca, a moji tepisi nastavljaju održavati svoj netaknuti izgled. Za razliku od zastarjelih metoda koje uključuju ocat, sodu ili druge trikove, smatram da je ovaj pristup najučinkovitiji. Ako želite urediti svoj životni prostor prije blagdana, preporučujem da pokušate. Za optimalne rezultate, predlažem dodavanje alkohola u smjesu – to daje najbolji rezultat.

Kako biste napravili rješenje za čišćenje podova koje će vaše podove ostaviti svjetlucavim i spriječiti taloženje prašine, pomiješajte 2 mjerice omekšivača (poklopcem kao mjeru) s 2 mjerice alkohola. Ovu mješavinu ulijte u posudu od 1 litre, a ostatak prelijte destiliranom vodom. Koristite ovu otopinu umjesto običnog deterdženta za pranje podova. Ne samo da će vaši podovi lijepo blistati, već ćete primijetiti i smanjenje nakupljanja prašine. Osim toga, ovaj pripravak služi kao odličan eliminator mirisa kućnih ljubimaca.

Kod kuće koristim ovaj svestrani proizvod kao višenamjensko sredstvo za čišćenje. Njegova se učinkovitost proteže i na kupaonicu, gdje bez napora uklanja mrlje s bijelih ormarića, kade i tuša. Sa snagom ovog iznimnog sredstva za čišćenje kućanstva, moja se kupaonica pretvara u blistavo utočište, potpuno lišeno ikakvih dugotrajnih mrlja. Ne samo da ostavlja prozore besprijekorno prozirnima, već daje i briljantan sjaj namještaju i kuhinjskim površinama.

Jednostavnim dodavanjem male količine omekšivača u vodu, možete postići zapanjujući sjaj na svom namještaju i prozorima. Osvježivači zraka više vam nisu potrebni ako koristite ovaj domaći čistač. U svom kućanstvu obično navedeno sredstvo za čišćenje razrijedim u vodi i koristim ga za sve potrebe čišćenja.

Optimalno rješenje za tuš prekriven ljuskama.

Važno je zapamtiti da omekšivač ne služi samo kao omekšivač, već služi i kao učinkovito sredstvo u borbi protiv kamenca. Nikada nisam postigao tako izvanredne rezultate u čišćenju stakla na glavi tuša dok nisam otkrio kombinaciju alkohola i omekšivača. Ova posebna smjesa, kada se razrijedi do rijetke konzistencije, može se lako raspršiti pomoću boce s raspršivačem.

U nekoliko trenutaka, prethodno dosadno tuširanje pretvorilo se u blještavi spektakl dok je plišana tkanina bez napora brisala svu prljavštinu. Snažni duo alkohola i omekšivača brzo vraća sjaj čak i najzaprljanijem staklu i sjajnom namještaju.

Pomiješajte malu količinu alkohola, destilirane vode i omekšivača u bočici s raspršivačem. Pojačajte aromu rublja tijekom glačanja tako da ga pošpricate ovom mješavinom, što će rezultirati ugodnim mirisom. Osim toga, možete koristiti isti sprej za osvježavanje svojih ormarića, eliminirajući potrebu za korištenjem omekšivača tijekom procesa pranja. Uživajte u ugodnom mirisu vašeg rublja i zaštitite se od moljaca bez upotrebe omekšivača u perilici rublja.

Moje iskustvo s omekšivačem tijekom pranja nije bilo zadovoljavajuće. Umjesto da dobijem mekane i pahuljaste ručnike, dobila sam ljepljive, pa čak i začepljenu perilicu rublja. Stručnjak za perilice rublja potvrdio je da omekšivač može uzrokovati mnoštvo problema. Ako ste ga, poput mene, koristili dulje vrijeme, uistinu vam može unijeti nepotrebne komplikacije u život.

Umjesto da koristim ocat u perilici rublja, sada ga koristim na drugačiji način dok ga i dalje kupujem kako bih svojoj odjeći dao ugodan miris.

Gledajući televiziju, naišao sam na briljantnu ideju koja je zaokupila moju pažnju.

Ne samo da će vaše rublje imati ugodan miris, nego će i vaša perilica rublja biti besprijekorna, čime ćete se moći oprostiti od moljaca jer miris omekšivača djeluje repelentno na njih.

Da bismo nastavili, potrebne su nam sljedeće stavke:

Za ovaj recept potrebno vam je 375 ml omekšivača (ja osobno preferiram lavandu, ali slobodno koristite bilo koji miris), 9 listića želatine i kalup za led.

pristup:

Započnite tako što ćete ostaviti želatinu da se proširi u hladnoj vodi. Premjestite omekšivač u lonac i stavite ga na laganu vatru, pazeći da se zagrije bez dostizanja točke vrenja. Pomiješajte namočene listiće želatine s omekšivačem u loncu, miješajte dok se potpuno ne otopi. Maknite s vatre i pažljivo ulijte smjesu u željene kalupe, bilo da se radi o kalupima za led ili alternativnim opcijama.

Nakon što ga ostavimo da se skrutne najmanje 24 sata, možemo ga staviti u vrećicu od tkanine ili ga ostaviti neometanog. Zatim ga bez napora možemo smjestiti unutar ormara ili komode, gdje god želimo da svoju posteljinu prožmemo ugodnim mirisom. Ovaj savjet je doista izvanredan; moji odjevni predmeti odišu ugodnim mirisom bez potrebe za omekšivačem u rublju.

Alternativa kupovnom omekšivaču može se napraviti kod kuće pomoću jednostavnih sastojaka.

Sastojci

  • Potrebno je 10 grama sode bikarbone.
  • Topla voda od 200 ml.
  • Količina octa: 800 mililitara.
  • U smjesu dodajte 25 kapi željenog eteričnog ulja, poput limuna ili lavande.

pripremanje

Pomiješajte vodu, ocat i sodu u plastičnoj posudi, izazivajući reakciju. U smjesu dodajte miris i stavite ga u perilicu rublja kao zamjenu za tradicionalni omekšivač. Iskusite blagodati mekšeg, čišćeg rublja ugodnog mirisa.