S obzirom na brojne svakodnevne obveze, nastojimo minimizirati vrijeme i trud utrošen na pranje odjeće, posteljine i ručnika. Nakon stavljanja rublja u perilicu i odabira odgovarajućeg programa, potrebno je samo objesiti rublje nakon što je oprano.
Međutim, postoje slučajevi kada se oslanjanje samo na tako često korišteni pristup može pokazati nedostatnim.
Otkrijte ovu revolucionarnu tehniku pranja rublja prema uputama sjajne online platforme.
Internet vrvi od popularnosti jer ova inovativna metoda pranja odjeće premašuje sve rekorde učinkovito uklanjajući prljavštinu s odjeće.
Proces uključuje uranjanje tkanina na dulje vrijeme, čime se učinkovito uklanjaju sve nečistoće, uključujući skrivene ostatke poput deterdženta, proizvoda za tijelo te minerala i metala koji se nalaze u tvrdoj vodi.
Proces uklanjanja svih preostalih nečistoća s naizgled čistih predmeta je ključan.
Ovo rješenje pruža idealnu metodu za učinkovito čišćenje raznih predmeta kao što su ručnici, kuhinjske krpe, pelene za višekratnu upotrebu, posteljina, radna odjeća, stolnjaci i jako zaprljana odjeća.
Sam čin namakanja nije nova tehnika, jer se vjerojatno sjećate da su i naše bake koristile ovu metodu.
Naravno, marljivo su mijenjali vodu sve dok nije bila potpuno pročišćena.
Koja je neobjavljena tehnika iza inovativne metode namakanja?
Nakon što isprobate ovu metodu, rezultati će vas zaprepastiti.
Za postizanje željenog učinka potrebno je navedene sastojke dodati u točnom omjeru 1:1:2.
Boraks, ekološki prihvatljiv proizvod za čišćenje, lako je dostupan za kupnju na internetu.
Supstanca poznata kao soda bikarbona naširoko se koristi u raznim kulinarskim i kućanskim primjenama.
Dostupne su razne mogućnosti kada je riječ o odabiru deterdženta.
Pristup:
Provjerite je li kada napunjena toplom vodom.
Pomiješajte boraks, sodu bikarbonu i prašak za pranje u naznačenim omjerima.
Nastavite miješati otopinu dok se deterdžent potpuno ne otopi, a zatim nastavite s dodavanjem željenih predmeta za čišćenje, poput odjeće, posteljine ili bilo kojeg drugog predmeta.
Pobrinite se da tkanina ostane potopljena najmanje četiri sata.
Pobrinite se da temeljito promiješate sve sastojke svakih sat vremena.
Nakon što prođe određeno vrijeme, primijetit ćete prisustvo mutne, smeđe vode u kadi.
Velike su šanse da bi razina čistoće mogla nadmašiti vaša početna očekivanja.
Stavite odjeću u perilicu rublja i aktivirajte ciklus ispiranja.
Gotovo.
Rublje je temeljito oprano i sada je u stanju besprijekorne čistoće.
U području trikova za pranje rublja, aspirin se može pokazati kao superiorna alternativa izbjeljivaču u određenim situacijama.
Kako vrijeme prolazi, bijeli predmeti postupno gube svoju izvornu bjelinu i poprimaju žućkastu nijansu, zajedno s dugotrajnim ostacima tvrdokornih mrlja koje se nisu uklanjale dulje vrijeme.
Kako bi vam pomogao u izvršavanju ovog zadatka, može se koristiti aspirin. Jednostavno zdrobite nekoliko tableta i umiješajte ih u deterdžent u prahu. Za postizanje optimalnih rezultata ostavite rublje da se namače u otopini vode i otopljenih tableta aspirina (1 tableta na litru) 8 do 10 sati.
Pranjem rublja na niskim temperaturama možete učinkovito očistiti i odjeću i perilicu rublja; u tu svrhu također je poželjno imati pri ruci tablete za čišćenje proteze, čak i one najpovoljnije će biti dovoljne.
Frustrirani ste lošim rezultatima pranja rublja na nižim temperaturama? Ne bojte se, jer redovite tablete za čišćenje proteze mogu pomoći. Jednostavno ubacite 2-3 tablete u bubanj svaki put kada perete na nižoj temperaturi (iako ih povremeno koristim i na višim temperaturama). Ne samo da će vaše rublje izaći čisto i svježe, nego ove tablete također otapaju sav nakupljeni kamenac i naslage, ostavljajući vašu perilicu zahvalnom za dodatnu njegu.
Ako slučajno imate zavjese koje su s vremenom požutjele i potrebno vam je brzo i vrlo učinkovito rješenje za izbjeljivanje, nemojte tražiti dalje od ovih izvanrednih tableta. Za početak uronite zavjese u dovoljnu količinu vode, pazeći da su potpuno uronjene. Zatim dodajte približno 3 tablete u vodu. Pustite da zavjese u potpunosti upiju smjesu, po želji lagano promiješajte rukama. Na kraju nastavite s pranjem zavjesa na uobičajeni način. Krajnji rezultat bit će zapanjujuće bijele zavjese, a sve će biti postignuto uz minimalan trud.
Doživite očaravajuće nestajanje mrlja od ulja na kuhinjskim ručnicima. Pomiješajte 2 žlice gorušice u prahu s 1 litrom vruće vode i zakuhajte. Nakon što zavrije, prelijte ovu čudesnu mješavinu preko zaprljanih ručnika, pazeći da su potpuno uronjeni. Za optimalne rezultate ostavite ručnike da se namoče preko noći, po potrebi dodajte još vode. Svjedočite magiji koja se odvija pred vašim očima.
Želite ukloniti mrlje s bijelog rublja? Započnite zagrijavanjem 2 litre vode u velikom loncu dok ne dosegne točku vrenja. Iscijedite sok iz 3 limuna i pomiješajte ga s 1 žlicom soli, kao i s ¼ šalice uobičajenog deterdženta za pranje rublja ili, alternativno, ostatka od sapuna. Stavite ovu smjesu u vruću vodu i ostavite da se otopi prije nego što rublje uronite u tekućinu. Ostavite da se namače 40 minuta. Nakon toga isperite odjeću slatkom vodom i ostavite je da se osuši na zraku.
Kako biste zadržali duboku crnu nijansu svoje odjeće, čak i nakon višestrukih pranja, jednostavno rješenje je na dohvat ruke. Koristeći običnu instant kavu, skuhajte nekoliko šalica i stavite je u perilicu tijekom ciklusa ispiranja, nakon što je rublje dovršeno. Važno je napomenuti da samo crna odjeća treba biti sadržana u bubnju za optimalne rezultate.
Iz razloga koji su mnogima nepoznati, neki pojedinci smatraju da je nepotrebno čistiti perilicu; međutim, tijekom vremena, perilica za rublje neizbježno će nakupiti prljavštinu, potencijalno ometajući njezine funkcije.
Kako biste riješili ovaj problem, možete svakodnevno koristiti sodu bikarbonu. Jednostavno ga pomiješajte s vodom u jednakim dijelovima i ovom otopinom pažljivo očistite gumenu brtvu, dozator praška i bubanj. Osim toga, redovito čistite filtar.
Prije pranja jastuka važno je provjeriti etiketu kako biste bili sigurni da se mogu prati. Većina jastuka, osobito onih od sintetičkih vlakana, sigurna je za pranje. Ako je na etiketi naznačeno da je moguće pranje, počnite s uklanjanjem navlake jastuka i pranjem odvojeno. Ne zaboravite uvijek prati jastuke same, odvojeno od ostalog rublja, za najbolje rezultate. To će vam pomoći da jastuci budu čisti i bijeli.
Kako biste spriječili pretjerano kretanje unutar perilice, preporučuje se pranje najmanje dva jastuka zajedno kada ih stavljate u perilicu.
Za ovaj zadatak potrebna nam je mjera od 3/4 šalice deterdženta.
Potrebna je jedna šalica boraksa.
Potrebna je jedna šalica izbjeljivača.
Kako biste izbjegli korištenje klornog izbjeljivača, možete napraviti svoj vlastiti domaći izbjeljivač kombiniranjem 12 šalica vode, ¼ šalice limunovog soka i 1 šalice 3% vodikovog peroksida.
Kako bismo osigurali temeljito iskorijenjivanje grinja i bakterija koje žive unutar sintetičkih vlakana, nužno je da jastuke peremo na minimalnoj temperaturi od 60 stupnjeva. Također je bitno ponoviti postupak ispiranja minimalno tri puta.
Kako bi jastuci zadržali svoj oblik, bitno je biti oprezan pri stiskanju i odlučiti se za blagi ciklus centrifuge koji ne traje dulje od 30 sekundi.
Sušenje
Za one koji posjeduju sušilicu, preporučeni postupak uključuje stavljanje jastuka u navedeni uređaj, popraćenih dvjema teniskim lopticama u besprijekorno bijelim čarapama (ovo će osigurati optimalnu mekoću). Prijeđite na odabir visoke postavke topline jer su umjetna vlakna otporna na oštećenja toplinom. Nakon toga procijenite vlažnost jastuka i po potrebi ponovite gore navedeni postupak.
U nedostatku sušilice, jednostavno položite jastuke na svježi ručnik i ostavite ih da se temeljito osuše na zraku na ravnoj površini.
Za vraćanje bijelog grudnjaka u prvobitno stanje potrebne su nam ukupno dvije žlice soli.
Preporučena količina sode bikarbone za ovaj recept je jedna žlica.
Preporučena količina praška za pranje rublja je jedna žlica.
Količina tople vode od 2 litre.
Pristup:
Započnite ulijevanjem tople vode u posudu. Zatim pomiješajte sve gore navedene sastojke i dobro ih izmiješajte. Ostavite rublje da se natapa u ovoj otopini 15 minuta. Ako je grudnjak posebno zaprljan, preporučljivo je produljiti vrijeme namakanja na 30 minuta. Nakon isteka određenog vremena pažljivo izvadite grudnjak iz otopine i nastavite s ispiranjem. Na kraju pustite da se rublje osuši na uobičajeni način. Slijedeći ove korake, učinkovito ćete izbijeliti druge bijele predmete koje ste možda prije razmišljali o odbacivanju.
Evo rekreirane verzije teksta:
Preobrazite svoje zavjese s ovim praktičnim kuhinjskim pomoćnikom! Recite zbogom požutjelim i ostarjelim zavjesama jer im učinkovito vraća iskonsku bjelinu. Jednostavno dodajte malu količinu ovog praha izravno u svoj deterdžent za pranje rublja. Za zavjese koje su jako obojene, napunite lonac s otprilike 5-6 litara vode i dodajte 5 praška za pecivo. Pustite da se prašak otopi, a zatim namočite zavjese u otopinu, dopustite joj da učini svoju magiju prije ispiranja.
Dva su načina na koja vam pametne domaćice mogu pomoći s dilemom oko bijelih čarapa.
Za početak, pomiješajte žlicu soli s toplom vodom u posudi, pažljivo miješajući dok se sol potpuno ne otopi. Nakon toga, uronite čarape u kupku sa slanom vodom na kratko.
Nakon što to razdoblje istekne, nastavite ih prati u perilici rublja koristeći svoju uobičajenu rutinu pranja. Zaista je nevjerojatno kako sol može činiti čuda kada je u pitanju revitalizacija čarapa.
Kako biste započeli proces, započnite s uranjanjem čarapa u kupku tople vode. Nakon toga izvadite čarape iz vode i obilato nanesite sodu bikarbonu, kao i malu količinu limunovog soka ili limunske kiseline.
Nakon što ste neko vrijeme masirali čarape, prebacite ih u lavor napunjen ugodno toplom vodom. Ostavite čarape da se namaču 5 minuta, zatim ih pažljivo izvadite iz kade i nastavite s pranjem u perilici rublja koristeći svoju uobičajenu rutinu pranja.
Kako biste oživjeli živopisni sjaj vašeg rublja, upotrijebite svestranu i ekološki prihvatljivu alternativu izbjeljivaču. Započnite kuhanjem vode i stavite dva limuna narezana na tanke kriške. Uronite svoju odjeću u ovu otopinu i ostavite je da se namače 40 minuta. Nakon toga nastavite s uobičajenom rutinom pranja.
Limun služi kao izvrsno višenamjensko sredstvo za čišćenje, iskorištavajući svoja prirodna svojstva izbjeljivanja za učinkovito čišćenje bez nanošenja štete tkaninama.
Za učinkovito rukovanje osjetljivim tkaninama, pomiješajte ¼ šalice standardnog deterdženta za pranje rublja, ¼ šalice vodikovog peroksida i dvije litre tople vode. Uronite odjeću u ovu otopinu i ostavite da odstoji 30 minuta. Nakon toga, temeljito isperite odjeću pod kontinuiranim mlazom tekuće vode.
Potreban je odgovarajući pristup čišćenju osjetljivih materijala kao što je vuna. Osim toga, odabir odgovarajućeg deterdženta je imperativ.
Za temeljito čišćenje, pomiješajte 1 litru vode s ¼ šalice vodikovog peroksida i 4 kapi amonijaka. Uronite odjeću u ovu smjesu i ostavite je da se namače 10 minuta. Nakon toga osigurajte potpuno ispiranje.
Učinkovitost ovog rješenja nadmašuje prethodnika, što ga čini vrlo moćnim. Obavezno ne zaboravite nositi zaštitne rukavice dok uranjate rublje.