L0vorov list liječi glad: Evo kako biste trebali koristiti lovorov list da izliječite svoje b0love jednom za svagda

Otkrijte nevjerojatna svojstva lovorovog lista da izliječi glad i naučite kako ga pravilno koristiti da biste trajno ublažili bol.

U ovom članku nećemo samo predstaviti razne prednosti stabla lovora, već ćemo vam dati i recepte za sirup od lovora i čaj od lovorovog lista, a oba nude olakšanje od kašlja.

Kroz davnu povijest, lovorov list služio je dvostrukoj svrsi i kao aromatični začin i kao lijek, zahvaljujući svojim značajnim antiseptičkim i protuupalnim svojstvima.

Prisutnost vitamina B skupine (riboflavin, piridoksin, niacin i pantotenska kiselina) u lovoru pridonosi boljem funkcioniranju živčanog i mišićnog sustava te pozitivno utječe na metabolizam i hormonsku ravnotežu. Osim toga, lovor je bogat izvor minerala poput kalija, bakra, mangana, kalcija, selena, željeza, magnezija i cinka.

Primjena lovorovog čaja proširuje se i na liječenje bolesti probavnih organa, anoreksije, gubitka apetita, dijabetesa, kardiovaskularnih bolesti, te dezinfekciju područja u kojima žive virusi gripe, prehlade i raznih drugih mikroorganizama.

Svojim umirujućim svojstvima lovorov list može učinkovito ublažiti simptome tjeskobe, nemira i nesanice. Međutim, pretjerana uporaba može dovesti do halucinacija. Osim toga, lovorov list je vrlo koristan u liječenju stanja poput gihta i reumatizma. Poznato je da eterično ulje dobiveno iz lovorovog lista poboljšava imunološku funkciju, što ga čini vrijednim alatom u liječenju bolesti limfnih čvorova. Nježnim umasiranjem nekoliko kapi ulja na zahvaćene limfne čvorove, možete pronaći olakšanje od svake neugode.


Kada se suočite s respiratornim problemima, ulje lovora može se koristiti za inhalaciju, učinkovito smanjujući uporan kašalj, pospješujući iskašljavanje sluzi i olakšavajući izbacivanje sluzi iz pluća.

Kada je riječ o fitoterapiji, koriste se listovi koji su dostigli punu zrelost, a ne oni koji su u ranoj fazi. U području kozmetike, lovorov list pokazao je izvanredna svojstva protiv prhuti, zbog čega se često ugrađuje u proizvode za njegu vlasišta. Nadalje, igra vitalnu ulogu u brojnim kremama i losionima za kosu namijenjenima masnoj koži, kao i ključni je sastojak u formulacijama šampona.

Za izradu lovorove smjese za kruh sitno sameljite 5 većih listova lovora i pomiješajte ih sa 100 ml 96% alkohola. Ostavite smjesu da odstoji tjedan dana prije naprezanja. Prije nanošenja smjese na kruh stopala dobro potopite u 3 litre tople vode pomiješane sa žlicom sode bikarbone. Nakon što osušite stopala, nanesite mješavinu lovorovog lista i obujte kraće pamučne čarape. Zatim se jednostavno odmorite i opustite.